DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Dodane przez arykowska dnia Sierpnia 26 2016 14:20:27

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych „Wyprawka szkolna 2016”- uprawnieni do otrzymania pomocy finansowej od dnia 01 września 2016r. będą uczniowie wszystkich klas Liceum, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej:

1) słabowidzący,

2) niesłyszący,

3) słabosłyszący,

4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

5) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

6) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

7) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

8) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1–7,

Wyżej wymienieni uczniowie muszą posiadać aktualne (dla etapu ponadgimnazjalnego) orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

Wypełniony wniosek ( w załączniku lub pobrany od pedagoga) należy dostarczać wraz z kopią orzeczenia do pedagoga do dnia 6 września 2016r.

Pobierz wniosek

Informację przygotowała: