Tydzień urologii
Dodane przez aurban dnia Września 30 2017 21:39:15

W dniu 27 września 2017 r uczniowie klas III k i I LW pod opieką nauczycieli Katarzyny Zalewskiej, Anny Dobrowolskiej i Zbigniewa Bieńkowskiego uczestniczyli w konferencji z okazji  „Tygodnia urologii”, zorganizowanej przez  płoński SPZZOZ w Poświętnem.

Wykłady na temat współpracy lekarza POZ  w zakresie diagnostyki i prowadzenia pacjenta z problemami urologicznymi oraz nowości w urologii pozaonkologicznej prowadzili  Pan Marek Zawadzki i Michał Ogrodnik- lekarze  urolodzy zatrudnieni  w płońskim szpitalu.

Słuchaczom przekazano elementarne informacje dotyczące objawów i leczenia kamicy nerkowej oraz pęcherza moczowego. Wskazano również na ważność  działań profilaktycznych w tym zakresie i omówiono, jakim sprzętem medycznym dysponuje płoński szpital w ramach wykrywania i leczenia powyższych chorób.

Przygotowała. K. Zalewska