Choinka Noworoczna w Ambasadzie Rosji w Warszawie
Dodane przez aurban dnia Grudnia 26 2016 19:07:58

17 grudnia 2016 roku Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, wspólnie z Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Polsce, przeprowadził imprezę dla dzieci Rosjan w Polsce oraz uczniów polskich szkół z okazji następującego Nowego Roku. Przedstawienie noworoczne odbyło się w historycznym gmachu Ambasady Rosyjskiej w Polsce.

Z ZS nr 1 w uroczystości na specjalne zaproszenie wzięło  udział  pięciu uczniów:

Aneta Czerniakowska  kl. III LP

Karolina Masiak  kl. III LW

Słupska Olga  kl. II LP

Patrycja Żebrowska  kl. II LP

Marta Żółtowska  kl. I LP

Na uroczystość przyjechały dzieci i młodzież nie tylko z Warszawy, lecz również z takich dalekich miast jak Szczecin, Rzeszów i Augustów.  W sumie  „Choinkę Noworoczną” odwiedziło ponad 500 dzieci i rodziców. Widzowie brali aktywny udział w spektaklu, a potem, koło wielkiej choinki noworocznej, powitał ich Dziadek Mróz ze Śnieżynką i inne postacie z bajek.

Dla dzieci zorganizowano konkursy i zawody, w których mogli wziąć udział wszyscy chętni. Piękne kostiumy, prezenty i nagrody, wesoła muzyka – wszystko to pozwoliło wytworzyć prawdziwie noworoczną atmosferę.

Pod koniec wszyscy goście otrzymali prezent noworoczny: słodycze. Uroczyste Choinki Noworoczne, organizowane przez RONiK w Warszawie i Ambasadę Federacji Rosyjskiej w Polsce, od dawna przyciągające coraz więcej dzieci i młodzieży, z których wiele przyszło nie po raz pierwszy, łączą Rosjan mieszkających w Polsce i Polaków, umożliwiają zachowanie  dialogu polsko-rosyjskiego oraz poszanowanie tradycji i obyczajów w międzykulturowym  klimacie.

Podczas wyjazdu uczniami opiekowały się rusycystki: Anna Nowakowska i Alina Chylińska.

Przygotowała: Anna Nowakowska