X Płońskie Zaduszki ,,Pamięć za serce”
Dodane przez aurban dnia Listopada 11 2015 18:56:43

08 listopada 2015 r. o godzinie 16.00 uczniowie ZS nr 1 w Płońsku, współpracując z Miejską Biblioteką Publiczną w Płońsku, wzięli udział w X Płońskich Zaduszkach ,,Pamięć za serce”. Byli to: Paulina Branczewska i Aleksandra Piłatowicz z klasy II LW oraz Przemysław Białoskórski z klasy II TR. Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowała p. Anna Dobrowolska.

Młodzież przypomniała sylwetki żołnierzy wyklętych, deklamując wiersz pt. ,,Wciąż pytamy” napisany przez Jana Piotra Iwańskiego, syna jednego z dowódców oddziałów Żołnierzy Wyklętych. Występujący artyści dowiedli, że pamięć o żołnierzach jest konieczna. Był to wieczór pełen refleksji i zadumy, ponieważ po zakończonym występie wszyscy wzięli udział w spotkaniu z gośćmi specjalnymi. Tym razem byli to: pochodząca z gminy Raciąż pisarka i pedagog - Aleksandra Maluda, aktor Olgierd Łukaszewicz oraz dziennikarz i historyk Marek Zając.

Pod koniecspotkania uczniowie wspólnie z opiekunem i rodzicami obejrzeli wystawę poświęconą poprzednim Zaduszkom. Listopadową zadumę zwieńczył słodki poczęstunek- jubileuszowy tort.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Anna Dobrowolska