Zarządzanie projektami mobilności edukacyjnej w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w ramach programu Erasmus+ Konkurs 2019
Dodane przez aurban dnia Października 06 2019 15:00:50

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 4 października 2019 w siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie odbyło się szkolenie dla beneficjentów programu Erasmus+, którzy pomyślnie przeszli procedurę konkursu w ramach Akcji 2019.

Szkolenie było prowadzone przez ekspertów, którzy wyjaśniali różne aspekty programu. Poruszano sprawy podpisania umowy finansowej, rekrutacji uczestników, wskazywano na działania, które powinny być podjęte przed, w trakcie i po zakończeniu mobilności uczniów. Obszerną część poświęcono omówieniu umów z uczestnikami mobilności, dokumentom finansowym, upowszechnianiu efektów projektów oraz części poświęconej raportowaniu.

Celem szkolenia było wyjaśnienie poszczególnych kroków realizacji projektu, przekazanie informacji dotyczących osób kontaktowych i źródeł informacji, wspierających uczestników programu.

W pierwszej edycji szkolenia wzięła udział pani Marzanna Szacherska, dyrektor ZS1. W drugiej edycji wzięli udział pan Stanisław Urban wicedyrektor ZS1, pani Agnieszka Urban koordynator projektu oraz pani Marta Białęcka księgowa w ZS1.

Zdjęcia w galerii.

Przygotowała