Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 70 - lecie Szkoły
Dodane przez morlik dnia Października 09 2016 22:51:45

Po zakończeniu uroczystości w Miejskim Centrum Kultury do Zespołu Szkół nr1 przy ulicy Sienkiewicza 8 przybyli: absolwenci, przedstawiciele władz samorządowych, zakładów i instytucji współpracujących z placówką.  Wszyscy zgromadzili się w głównym holu szkoły, gdzie mogli obejrzeć wystawy i prezentacje przedstawiające historię jubilatki.

Najdonioślejszym momentem tej części obchodów było odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej 70. rocznicę powstania Szkoły oraz towarzyszący jej III Zjazd Absolwentów. Odsłonięcia dokonali: Pani poseł Anna Cicholska, Pan Andrzej Stolpa – Starosta Powiatu Płońskiego, Pani Marzanna Szacherska- dyrektor ZS nr 1, Pan dr inż. Sławomir Wierzbicki - przedstawiciel absolwentów i Przemysław Białoskórski - uczeń klasy III Technikum. Ksiądz Dziekan Zbigniew Sajewski poświęcił pamiątkową tablicę. Głos zabrali: pani poseł Anna Cicholska oraz dr inż. Sławomir Wierzbicki, pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Przybyli absolwenci zasiedli do wspólnego zdjęcia i wpisali się do Pamiątkowej Księgi.

Po odsłonięciu tablicy pamiątkowej nadszedł czas na zwiedzanie szkoły, spotkania koleżeńskie i rozmowy absolwentów z dawnymi nauczycielami, m.in. byli uczniowie, a wśród nich p. Piotr Kozera, obecny nauczyciel ZS nr 1, wspólnie ze swoim wychowawcą –
p. Januszem Wierzchołowskim, udali się do sali nr 5 - dawnej pracowni przysposobienia obronnego (obecnie pracownia fizyki). Absolwenci oglądali fotografie, kroniki i z nostalgią wspominali chwile spędzone w murach Szkoły.

Uczniowie klas: III TŻ i III k pod kierunkiem pań: Ewy Borawskiej i Moniki Kon, przygotowali dla wszystkich poczęstunek i gorącą kawę.

zobacz zdjęcia...

Opracowały: Anna Dobrowolska i Magdalena Staniszewska