Wycieczka do fabryki New Holland
Dodane przez aurban dnia Czerwca 14 2018 19:53:45

Zwiedzanie jedynej w Polsce fabryki kombajnów, hederów oraz pras firmy New Holland w Płocku - to program wycieczki uczniów z klas III tr, II r oraz II m, która odbyła się 4 czerwca 2018r. Ponadto jedną godzinę spędziliśmy na kręgielni.

W czasie zwiedzania uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć m.in. linię produkcji elementów konstrukcyjnych oraz montażu kombajnów. Wartym podkreślenia jest fakt, że maszyny, które wyjeżdżają z fabryki w Płocku, to sprzęt tworzony w Polsce przy wykorzystaniu myśli technicznej rodzimych specjalistów. Zakład produkcyjny w Płocku, to również potencjalne miejsce pracy dla absolwentów naszej szkoły jak również odbywania praktyk uczniowskich.

Przed wejściem na teren hali produkcyjnej uczniowie poznali ciekawostki dotyczące produkcji maszyn New Holland oraz historię marki.

Możliwość prześledzenia całego procesu produkcji, od działu konstrukcyjnego, przez montaż, aż do kontroli jakości, dało do myślenia, jak skomplikowanym procesem jest wyprodukowanie kombajnu.

Opiekunami byli: Paweł Radecki, Anna Fijałkowska i Arkadiusz Markowski

Przygotował P. Radecki