Targi Pracy w Zespole Szkół nr 1
Dodane przez bsmigrodzki dnia Października 19 2021 19:23:50

8 października 2021r. w Zespole Szkół nr 1 odbyły się Targi Pracy. Organizacja targów miała na celu zintegrowanie środowiska, społeczności Powiatu Płońskiego, przedstawicieli instytucji: powiatowych i miejskich, a także absolwentów szkół.

Współcześnie rynek pracy nieustannie się zmienia i nakłada na pracodawców, jak i na nowych pracowników, nowe wyzwania, stąd pomysł pani Ewy Głuchowskiej, dyrektor ZS nr 1, na zorganizowanie Targów Pracy.  Organizatorami wydarzenia oprócz Zespołu Szkół nr 1 im. A. Staszica byli: Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP w Warszawie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie oraz Hufiec Pracy w Płońsku przy współpracy z Uczelnią Techniczno-Handlową im. H. Chodkowskiej w Płońsku, Powiatowym Urzędem Pracy w Płońsku oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy z Filią w Ciechanowie.

,,Targi są elementem działalności edukacyjnej i szansą dla młodych ludzi na zdobycie wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego. Ich organizacja stworzyła możliwość zapoznania się z wzajemnymi oczekiwaniami pracowników i pracodawców”- zaznaczyła dyrektor Ewa Głuchowska, witając zaproszonych gości, współorganizatorów, inaugurując wydarzenie.

Po powitaniu uczestników przedsięwzięcia, głos zabrali: pani Elżbieta Wiśniewska- starosta Powiatu Płońskiego oraz pan Michał Wojtusik- wizytator Kuratorium Oświaty z Delegaturą w Ciechanowie. Prelegenci zaprezentowali cele spotkania i podziękowali organizatorom za wspaniałą inicjatywę.

Wśród zaproszonych gości byli: dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku, dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, pracodawcy z powiatu płońskiego, przedstawiciele szkół wyższych oraz jednostki współpracujące ze szkołą.

W części konferencyjnej realizowanej w sali UTH w formie prelekcji- warsztatów podjęto tematykę dotyczącą aktywności na rynku pracy, planowania kariery zawodowej, dokonywanie wyboru zawodu przez młodych ludzi, a także zastanawiano się, jak rynek pracy działa w dobie pandemii. Prelegenci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo i prawa pracownicze pracowników  sezonowych, także za granicą.

Od 11.30 do 13.00 uczestnicy targów mieli możliwość zapoznania się ze stoiskami informacyjno- wystawienniczymi: instytucji rynku pracy, współorganizatorów i pracodawców. Wśród stoisk prezentujących oferty pracodawców, instytucji  i uczelni znalazły się: AMP Logistyka, MetalTech Piasecki, CKZ Płońsk, a także jednostki współpracujące z Zespołem Szkół: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Komenda Powiatowa Policji w Płońsku i 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Poza tym swoją radą służyli: Centrum Aktywizacji Zawodowej, Mazowiecka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Na uczestników targów czekał symboliczny poczęstunek, kawa, herbata i ciasto przygotowane przez młodzież klas gastronomicznych pod opieką  ich nauczycieli.

Był to czas rozmów, dyskusji, a także cennych przemyśleń. Punkty informacyjne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży i zaproszonych gości, dlatego zorganizowanie Targów Pracy, biorąc pod uwagę dzisiejsze zapotrzebowanie na umiejętności, było zasadne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wydarzenia, które miejmy nadzieję, wpisze się na stałe do kalendarza szkolnego szkoły.

Komisja ds.promocji