Maturzyści w Teatrze Dramatycznym i Muzeum Secesji w Płocku
Dodane przez aurban dnia Października 12 2017 20:19:54

W dniu 11 października uczniowie z klasy IV TR i III LW wyjechali na wycieczkę do Płocka. Inicjatorem wyjazdu był nauczyciel języka polskiego – p. Anna Dobrowolska.

Maturzyści obejrzeli spektakl ,,Poskromienie złośnicy” na podstawie sztuki W. Szekspira, kształtując swoją wrażliwość estetyczną. Przedstawienie spotkało się z ciepłym przyjęciem, zatem po jego zakończeniu wspólnie z opiekunami - p. M. Zielińska -Nosarzewską, p. A. Dobrowolską i p. Lelińską - udali się na zajęcia z zakresu literatury i sztuki do secesyjnej kamienicy, w której mieści się Muzeum Mazowieckie. Lekcje zostały zaplanowane zgodnie z programem języka polskiego w klasie maturalnej i wymaganiami na egzaminie ustnym.

Podczas zajęć zorganizowanych w muzeum, młodzież poznała postać Stanisława Wyspiańskiego i innych artystów nazwanych osobowościami Młodej Polski. Podczas wykładu uczestnicy zrozumieli koncepcję „teatru ogromnego”, wskazując na jego związek z młodopolską syntezą sztuk. Za pomocą kart pracy wyszukiwali na ekspozycji cech sztuki secesyjnej.

Po zakończeniu zajęć uczniowie udali się na ciepły posiłek, by wspólnie z opiekunami wymienić się spostrzeżeniami na temat obejrzanego spektaklu. Pomimo intensywnego programu wycieczki, szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do Płońska, żałując, że to ostatni szkolny wyjazd.

zobacz zdjęcia na faceboooku...

Tekst: p. A. Dobrowolska

Zdjęcia: p. M. Zielińska –Nosarzewska