Bierzemy udział w ćwiczeniach Płońskiej Straży Pożarnej 02/09/15
Dodane przez aurban dnia Września 07 2015 17:53:39

Dnia 2 września 2015 r. w godz. 9.00 – 12.00 klasy I i II mundurowe Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku wzięły udział w corocznych ćwiczeniach organizowanych przez Płońską Straż Pożarną. Głównym organizatorem ćwiczeń był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

Lekcja bezpieczeństwa miała miejsce na odcinku od marketu Kaufland do ul. 19-tego stycznia. W ćwiczeniu oprócz ,,szkolnych aktorów” wzięły udział siły ratownicze: Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policji. Zajęcia polegały na przeprowadzeniu kilku akcji przeciwpożarowych i wypadkowych. Uczniowie klasy II Liceum Wojskowego odgrywali rolę rannych i uczestniczących w wypadku. Celem ćwiczenia było doskonalenie procesu decyzyjnego i współdziałania powiatowych służb, inspekcji, straży podczas prowadzenia akcji ratowniczej z dużą ilością osób poszkodowanych. Ćwiczenie przeprowadzone zostało w trzech etapach. Głównym wątkiem wszystkich etapów ćwiczenia było praktyczne działanie sił ratowniczych podczas prowadzenia akcji ratunkowej i udzielanie pomocy osobom poszkodowanym w wypadku autobusu.

Informacja: Anna Dobrowolska