Wycieczka klasy II LP do Warszawy
Dodane przez magda-orlik dnia Czerwca 26 2018 14:46:27

,,Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić,

tu szczęście można znależć, tu szczęście można zgubić"

Bronisław Brok

15 czerwca 2018 r. klasa II LP udała się na wycieczkę do Warszawy. Jej głównym punktem był spacer z przewodnikiem po Starówce - historycznym centrum, gdzie znajdują sie pamiątki od średniowiecza aż do współczesności.Uczniowie dowiedzieli się o historii Kolumny Zygmunta III Wazy. Byli na dziedzińcu Zamku Królewskiego, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. następnie powędrowali ulicą Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela i położony tuż obok niej pierwszy warszawski cmentarz. Potem udali się w kierunku Rynku Starego Miasta, gdzie stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Ulica Piwna, Miodowa, Plac Krasińskich i Pomnik Małego Powstańca to kolejne miejsca i związane z nimi opowieści i legendy. Po południu młodzież odwiedziła swoje ulubione miejsce klasowych wycieczek - Escape Room. Zadaniem każdej z grup było wydostanie się z zamkniętego pokoju w określonym czasie. NIeubłaganie uciekający czas to największy przeciwnik grających. Wszystkim grającym to się udało. Celem zabawy w Escape Room było wzmacnianie klasowych więzi i integracja grupy. Uczniowie zaliczyli wyjazd do udanych.

Opiekunami wycieczki były Panie: Małgorzata Mucha, Anna Gizińska i Małgorzata Mioduszewska

zobacz zdjęcia...