Praktyka techników mechanizacji rolnictwa i agrotroniki rozpoczęta
Dodane przez aurban dnia Grudnia 08 2019 23:39:46

Praktyka techników  mechanizacji rolnictwa i agrotroniki rozpoczęta

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki mieli bardzo trudne zadanie, rozpoczęli pracę w zakładach usługowych zajmujących się serwisem pojazdów i maszyn rolniczych.

Na początku uczniowie zapoznali się ze stanowiskiem pracy. Po podziale na grupy natychmiast przystąpili do pracy. Szczegółowo poznawali budowę silnika, układów napędowych kierowniczych, hamulcowych, zawieszenia, jezdnych, pneumatycznych oraz instalacji elektrycznych itp.

Praca odbywała się pod nadzorem właścicieli zakładu pracy, którzy przydzielali im zadania i rozliczali z wykonanej pracy. Uczniowie pracowali zgodnie z zasadami BHP, pracując w odpowiednich ubraniach roboczych.

Dodatkowo uczniowie byli nadzorowani przez opiekunów praktyk: Agnieszkę Urban i Stanisława Urban.

Agnieszka Urban

Koordynator Projektu