Grupa młodzieży z MRP na Ukrainie 24-26.10.13
Dodane przez aurban dnia Listopada 26 2013 20:02:33

W dniach 24-26 października 2013 grupa młodzieży z Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego wyjechała do rejonu kowelskiego na Ukrainie. Wizyta ta to rezultat współpracy z tym rejonem, której jednym z punktów wzajemnej współpracy jest wymiana młodzieży.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali pani Alina Braulińska – Korycka - naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego w płońskim starostwie i nauczycielka języka rosyjskiego w ZS Nr 2 pani Anna Malczewska.

Z naszej szkoły na wycieczkę udali się następujący uczniowie:

1) Grzegorz Słodownik III LW
2) Zbigniew Żołądek III LW
3) Łukasz Piekut III LW
4) Aleksandra Bednarska II LP.

Razem z ukraińską młodzieżą wszyscy uczniowie szkół powiatu płońskiego brali udział w warsztatach. Poza tym zwiedzali miasto Lwów, cmentarz Łyczakowski oraz cmentarz Orląt Lwowskich. Spotkali się także ze starostą tego regionu kowelskiego oraz zwiedzali miasto.

Młodzież z Ukrainy odwiedzi Polskę w lutym przyszłego roku.

Młodzież wróciła pełna wrażeń. Była to wspaniała okazja do poznawania kultury krajów sąsiedzkich oraz ćwiczenie znajomości języka rosyjskiego.

Gratulujemy pomysłu wymiany młodzieży. Mamy nadzieję, że będzie to motywacja do nauki języka rosyjskiego.

Przygotowała

Agnieszka Urban