Droga Krzyżowa w wykonaniu uczniów klasy II LW
Dodane przez aurban dnia Marca 29 2017 19:23:29

Dnia 27.03.2017 r. o godz. 8.30 młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku rozpoczęła czas rekolekcji wielkopostnych. Pierwszy dzień rekolekcji to Droga Krzyżowa przygotowana przez klasę II LW pod kierunkiem p. A. Dobrowolskiej i p. M. Szadkowskiego.

Kilka tygodni wcześniej uczniowie gromadzili własne rozmyślania dotyczące problemów młodzieży, następnie spisali je w kontekście przesłania kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Na podstawie osobistych refleksji, wspólnie z nauczycielem języka polskiego, opracowali scenariusz Młodzieżowej Drogi Krzyżowej. Pan M. Szadkowski przygotował prezentację multimedialną, która obrazowo interpretowała kolejne stacje.

Atmosferę i refleksję tych chwil uatrakcyjniły: gra na gitarze w wykonaniu nauczyciela ZS nr 1 – p. Lucyny Pareckiej-Łaszczyk oraz śpiew uczniów z klas: II LW (były to: Edyta Gajewska, Anita Kalinowska, Adrianna Podgórska, Oliwia Krzemińska, Magda Matuszewska, Aleksandra Trzetrzewska, Anna Najechalska), III LW  (Ilona Cymmer, Aleksandra Piłatowicz), III TR (Kamil Zieliński i Przemek Białoskórski).

Rekolekcje poprowadził ks. J. Cichocki, który skierował do młodzieży i nauczycieli rozważania wielkopostne, wskazując słuchaczom zagrożenia XXI wieku i możliwości wyboru w życiu człowieka. Zapowiedział tematykę nauk zaplanowanych na trzy dni rekolekcji wielkopostnych.

Po komunii świętej, społeczność Zespołu- uczniowie, dyrekcja i nauczyciele, mieli okazję dać świadectwo wiary poprzez adorację krzyża. Wartę przy krzyżu w trakcie nabożeństwa pełnili również uczniowie klasy II LW szczególnie zaangażowani w organizację pierwszego dnia rekolekcji.

Po zakończonym nabożeństwie, pełni wiary oraz przemyśleń, wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości, aby nieść w świat nauki przekazane nam w ten cudowny czas rekolekcji.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Anna Najechalska klasa - II LW