Walentynki 2013
Dodane przez aurban dnia Lipca 03 2013 20:53:50

Walentynki in English Valentine's Day , czyli coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Od 24 stycznia 2013 członkowie samorządu uczniowskiego rozpoczęli zbiórkę walentynek. Inwencja twórcza uczniów była wielka. Niektóre wykonane samodzielnie inne gotowe, zakupione, z rymowanymi wierszykami.

Poczta walentynkowa działała do 15 lutego 2013 r.

Na pewno miło było otrzymać jakiś liścik tego dnia.

Przygotowała

Agnieszka Urban