DZIEŃ BEZ TELEFONU U STASZICA 2019
Dodane przez ezochowska dnia Grudnia 03 2019 14:52:02

DZIEŃ BEZ TELEFONU U STASZICA

W dniu 3 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku została przeprowadzona akcja „DZIEŃ BEZ TELEFONU”, która miała na celu zwrócenie uwagi na problem fonoholizmu wśród młodzieży.

Uczniowie oddawali swoje telefony do szkolnych koordynatorów akcji w godzinach od 8.00 do 13.30. Po oddaniu telefonów uczniowie otrzymywali opaskę , która upoważniała ich do zwolnienia z odpowiedzi i z niezapowiedzianej kartkówki na wszystkich godzinach lekcyjnych w tym dniu. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Telefony oddało ponad 250 uczniów. Jednocześnie na korytarzu szkolnym rozłożone zostały gry planszowe, dzięki którym uczniowie mogli przyjemnie spędzić czas na przerwach.

Akcja została wcześniej nagłośniona dzięki plakatom wykonanym przez uczniów szkoły. Na godzinach wychowawczych przedstawiono tematykę związaną z uzależnieniem od telefonu.

Wyżej wymieniona akcja jest jednym z działań objętych projektem pod nazwą „Przeciwdziałanie zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży w Powiecie Płońskim” w ramach „ Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, dofinansowanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Art. Monika Gołębiewska - Łaska