DRODZY UCZNIOWIE
Dodane przez arykowska dnia Października 18 2015 18:13:24

DRODZY UCZNIOWIE

Możecie przyjść z każdą sprawą, która Was nurtuje.

Wspólnie na pewno znajdziemy rozwiązanie!

Moim zadaniem jest poznanie indywidualnych potrzeb uczniów, analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Zajmuję się również działaniami profilaktyczno-wychowawczymi. Organizuję opiekę i pomoc materialną uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Jakimi zasadami kieruję się w mojej pracy?

1. Nie obiecuję „gruszek na wierzbie”, ale staram się zawsze znaleźć czas dla każdego potrzebującego.
  2. Próbuję pokazać Wam rozwiązania, które pomogą Wam lepiej funkcjonować w roli ucznia, dziecka, kolegi czy koleżanki.
  3. Jeśli ocenię, że pomoc, której należy Wam udzielić wykracza poza moje kompetencje, wskazuje Wam osoby i instytucje, które wspierają szkołę.
  4. Szanuję uczniów i uczę szacunku wobec innych.
  5. Korzystam ze sprawdzonych rozwiązań i mojego doświadczenia w pracy z młodzieżą. Jednocześnie jestem otwarta na zmiany i cały czas uczę się, by nasza współpraca układała się jak najlepiej.
  6. Wierzę w młodych ludzi, w to, że swoim zachowaniem potraficie pokazać  i zdziałać wiele dobrego J

Godziny mojej pracy znajdziecie w zakładce „dyżury pedagoga” oraz na drzwiach pokoju (koło sali gimnastycznej na parterze).

W ramach swojej pracy współpracuję z instytucjami, które wspierają naszą szkołę w procesie dydaktyczno- wychowawczym, są to m.in.:

Wymienione powyżej instytucje nie zamykają listy osób i placówek współpracujących ze mną i szkołą.

Nasze wspólne działania skoncentrowane są na chęci udzielenia Wam i Waszym Rodzicom jak najlepszej, fachowej pomocy.

Serdecznie Zapraszam!

Monika Gołębiowska- Łaska