Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Policyjnej - Szczytno 11/10/14
Dodane przez aurban dnia Października 14 2014 20:32:53

W sobotę 11 października 2014 roku młodzież z klas liceum o profilu policyjnym – II LP i II LPS uczestniczyła w wycieczce do Szczytna na Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Policyjnej.

Podczas zwiedzania terenu WSPol-u uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni, zasadami rekrutacji na studia i doboru do Policji. Udostępnione były wszystkie obiekty szkoły, jak strzelnica, biblioteka, pracownie kryminalistyki oraz antynarkotykowe.

Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem oglądając np. nowoczesną bibliotekę, która głównie wspomaga prawidłową realizację programu, ale nie zamyka się na czytelników z zewnątrz. Z Biblioteki mogą korzystać studenci zaprzyjaźnionych uczelni oraz wszyscy studenci mieszkający na terenie powiatu szczycieńskiego. Czytelnię mogą odwiedzać studenci uczelni cywilnych, a także wszyscy mieszkańcy Szczytna.

Na strzelnicy nasi uczniowie mogli zobaczyć broń palną i wysłuchać istotnych informacji od instruktora na temat posługiwania się nią.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Bardzo dziękujemy władzom uczelni za możliwość zwiedzania Placówki tak liczną grupą i ciepłe powitanie!

Opiekę nad młodzieżą sprawowały: kierownik- Anna Nowakowska,
opiekunowie-Magdalena Staniszewska, Alina Chylińska i Anna Fijałkowska.