Klasy mundurowe w Zegrzu
Dodane przez aurban dnia Września 15 2016 20:32:30

Dnia 14.09.2016 r. uczniowie klas wojskowych uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 97. rocznicy powstania Centrum Szkolenia Wojsk Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Podczas uroczystości odsłonięto pomnik poświęcony zamordowanemu przez hitlerowców w 1944r. mjr Konstantemu Radziwiłłowi (dziadkowi obecnego ministra zdrowia). Oficjalną część zakończyła uroczysta defilada żołnierzy oraz sprzętu wojsk łączności. W obchodach uczestniczyli Przedstawiciele Dowództwa Sił Zbrojnych, Minister MSWiA- Mariusz Błaszczak, Kapelan Wojska Polskiego, przedstawiciele władz samorządowych, a także partnerzy Centrum, w tym uczniowie ZS nr 1.

Młodzież zwiedzała Centrum Łączności, a na zakończenie pobytu w Zegrzu posiliła się wojskową grochówką.  Opiekunami klas byli: płk Grzegorz Koper i  Piotr Żochowski.

zobacz zdjęcia...

Informacja i zdjęcia: Piotr Żochowski