BIEG KU CZCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Dodane przez aurban dnia Lutego 29 2016 23:04:43

W niedzielę 28 lutego 2016r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica wzięli udział w biegu ku czci Żołnierzy Wyklętych organizowanym na terenie całego kraju. Przed godziną 17.00 na ulicy Kopernika, przy Miejskim Centrum Kultury, zgromadzili się widzowie i uczestnicy biegu. Każdy mógł spróbować swoich sił na dystansie 5km w pętli od MCK do ronda im. Żołnierzy Wyklętych.

Trasę biegu zabezpieczała młodzież klas mundurowych rozstawiona z płonącymi pochodniami wzdłuż ulicy Kopernika. Również na linii startu pojawili się biegacze ze „Staszica”. W stawce ok.180 osób, 6. miejsce zajął - Damian Wiśniewski, uczeń klasy I LW. Wielu reprezentantów ZS 1 osiągnęło zadawalające wyniki.

Głównym celem biegu było upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim uczniom ZS nr 1 w Płońsku, że w przededniu 1 marca – Dnia Żołnierzy Wyklętych, postanowili wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu.

Opiekę nad uczniami sprawowali: płk Grzegorz Koper, p. Jacek Awdejuk, p. E. Kunkowska, p. Piotr Kozera, p. Piotr Żochowski i p. Arkadiusz Markowski.

zobacz zdjęcia...

Przygotował: Arkadiusz Markowski