XXVIII Olimpiad Wiedzy Ekologicznej
Dodane przez aurban dnia Marca 21 2013 21:49:37

W dniu 10 stycznia 2013 roku przeprowadzono szkolny etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej . Damian Konopka uczeń klasy 2TI uzyskał 80% poprawnych odpowiedzi (40pkt.) i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego olimpiady.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej to najpopularniejsza wśród 29 istniejących aktualnie w Polsce i zarejestrowanych w Ministerstwie Edukacji Narodowej konkursów szkolnych.

Jest ona adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów a jej zakres merytoryczny obejmuje następujące bloki problemowe:
- ekologię klasyczną,
- wody i ich ochronę,
- gleby i ich ochronę,
- gospodarkę rolną i leśną,
- żywność i zdrowie,
- ochronę przyrody,
- ochronę powietrza,
- odpady, promieniowanie, hałas,
- zagadnienia społeczno-gospodarcze związane z ochroną środowiska w Polsce i na świecie.

Uczniowie są jednocześnie zobowiązani do czytania informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska publikowanych w prasie codziennej, emitowanych w radiu i telewizji.

Przygotowanie i opieka – p. Danuta Rapusta i Dagmara Kawczyńska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie olimpiady.

Agnieszka Urban