Gimnazjaliści w płońskim Staszicu
Dodane przez aurban dnia Maja 13 2018 16:22:39

W dniu 11.05.2018r. ZS nr 1 gościł płońskich gimnazjalistów. Młodzież klas trzecich przybyła wspólnie z nauczycielami na zaproszenie koordynatora wystawy- p. A. Dobrowolskiej. Nauczyciel języka polskiego razem z przedstawicielami klas mundurowych oraz historykiem – p. A. Gizinską wprowadził zainteresowanych w tematykę wystawy ,,Polonia Restituta. Polskie drogi do Niepodległości”.

Plansze wypożyczone z muzeum obejrzało ok.75 uczniów płońskich szkół podstawowych (nr 1 i nr 4).  Trzecioklasiści, dziękując za zaproszenie, złożyli pamiątkowe podpisy. ,,Polonia Restituta” jest jednym z elementów projektu kulturowego realizowanego w szkole pod hasłem: ,,Serca, które nie przestają bić dla Ciebie, Polsko”. W godzinach popołudniowych wystawa została oddana do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Na zakończenie spotkania p. A. Dobrowolska zachęciła młodzież klas gimnazjalnych do kontynuowania nauki w Zespole, przedstawiając bogatą ofertę edukacyjną oraz film promujący klasy mundurowe.

Zespół ds. promocji szkoły