„ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI” 19.11.13
Dodane przez aurban dnia Listopada 26 2013 20:02:39

W dniu 19 listopada 2013 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbyło się szkolenie dla wolontariuszy- uczniów szkoły - deklarujących chęć udziału w „Świątecznej Zbiórce Żywności” na terenie sklepów, w dniach od 29 listopada do 1 grudnia 2013r.

Spotkanie z młodzieżą przeprowadziły pani Dorota Jezierska- prezes Banku Żywności w Ciechanowie oraz pani Jolanta Felba. W spotkaniu brali również udział przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku - pani Agnieszka Antosik i pan Arkadiusz Rydzewski.

W trakcie spotkaniu przestawiono m.in.: misję Banków Żywności, specyfikę pracy oraz grupę odbiorców (Stowarzyszenia, Fundacje, placówki opiekuńczo- wychowawcze, itp.).

Istotnym punktem szkolenia było zapoznanie uczniów z właściwym sposobem prowadzenia zbiórki. Omówione zostały szczegółowo obowiązki i zadania wolontariuszy.

Prowadząca spotkanie pani Dorota Jezierska przypomniała, że jest to 17 zbiórka w historii ciechanowskiej fundacji, a czwarta na terenie Płońska.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 biorą w niej udział po raz pierwszy.

Bank Żywności w Ciechanowie działa na terenie 7 powiatów i wspiera 69 organizacji. Oprócz „Świątecznej Zbiórki Żywności” organizuje również inne projekty m.in.: „Podziel się posiłkiem”, „ Mecz z jajem”, „ Strajk żywności”, a także spotkania edukacyjne z młodzieżą szkolną. Wszystkie przedsięwzięcia skupiają się wokół chęci niesienia pomocy osobom potrzebującym.

W szkoleniu wzięli udział następujący uczniowie:

Klasa Ik:

3. Patrycja Świderska
4. Katarzyna Traczyk
5. Iwona Wołek

Organizatorem spotkania była p. Monika Gołębiowska- Łaska- pedagog.

Zdjęcia ze szkolenia wykonała uczennica klasy III TŻ Wiktoria Lukowska.

Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w akcję.

Przygotowała
Monika Gołębiowska – Łaska