Pierwsze i drugie miejsce na Eliminacjach Okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Dodane przez aurban dnia Kwietnia 23 2018 22:02:06

Dwóch tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki z klasy IV TR, odniosło sukces w Eliminacjach Okręgowych XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Zmagania olimpijczyków na szczeblu okręgowym poprzedził udział w olimpiadzie na szczeblu szkolnym. Eliminacje szkolne odbyły się w październiku 2017 r., w wyniku których wyłoniono uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Byli to: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki z kl. IVTR oraz Mateusz Szymański z kl. IIITR. Łukasz Wierzbicki wziął udział w tejże olimpiadzie po raz drugi. W ubiegłym roku szkolnym dotarł do eliminacji centralnych, zajmując 27. miejsce i uzyskał tytuł finalisty.

Eliminacje okręgowe odbyły się 20 kwietnia na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przemysław Białoskórski zajął w nich I, zaś Łukasz Wierzbicki II miejsce, w związku, z czym obaj zakwalifikowali się do etapu centralnego. Ostatni – ogólnopolski etap olimpiady odbędzie się w dniach 07-08.06.2018r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Wrocławiu.

Zarówno Przemysław, jak i Łukasz, startowali z bloku – mechanizacja rolnictwa. Lokaty przez nich osiągnięte dowodzą wysokiego poziomu nauczania przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Płońsku. Sukcesy uczniów stanowią również potwierdzenie profesjonalizmu nauczyciela prowadzącego – p. Zbigniewa Pawlaka,  który od wielu lat z powodzeniem rozbudza w młodzieży zainteresowania mechanizacją rolnictwa. Nauczyciel – pasjonat, od lat przygotowuje uczniów do udziału w olimpiadach. Fachowe przygotowanie odbywa się nie tylko podczas lekcji, ale przede wszystkim w ramach zajęć dodatkowych.

Pozostaje nam pogratulować młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 oraz ich opiekunowi.

Komisja ds. promocji ZS nr 1 w Płońsku