Młodzi Głosują – 30/04/2015
Dodane przez aurban dnia Maja 02 2015 21:21:00

Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku włączył się do akcji edukacyjno -obywatelskiej Młodzi Głosują, realizowanej we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W ciągu ostatnich tygodni, młodzież poszerzała swoją wiedzę na lekcjach poświęconych roli Prezydenta RP, zasadom wyborów oraz świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

Uczniowie kl. IIITI/TM ( informatyk- mechatronik) uruchomili na facebooku- fanpage akcji, gdzie promowali wydarzenie, przedstawiali sylwetki kandydatów, informowali o przebiegu akcji w szkole. Z kolei uczniowie kl.ITŻ (żywienia) wyszli na ulice Płońska w celu przeprowadzenia sondażu wyborczego i zachęcenia mieszkańców do głosowania 10 maja w wyborach prezydenckich.

Finał akcji miał miejsce 30 kwietnia 2015r. W szkole przeprowadzono symulację wyborów prezydenckich. Frekwencja wyniosła 36%. Uprawnionych do głosowania było 860 uczniów. Głosów ważnych oddano 301, nieważnych – 9. Wyniki młodzieżowego glosowania zostaną przesłane do CEO i opublikowane po 10 maja.

Na ich podstawie zbadane zostaną preferencje wyborcze wśród młodzieży szkolnej w kraju.
Dzięki akcji młodzież mogła wyrazić własne zdanie, poznać mechanizmy wyborcze oraz formę głosowania.

Akcję koordynowały nauczycielki historii i wos: Anna Gizińska i Małgorzata Mucha