Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej w ZS nr 1
Dodane przez aurban dnia Października 17 2019 13:30:18

W dniu 14 października o godzinie 10.00 na korytarzu szkolnym rozpoczęło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły. W wydarzeniu tym uczestniczyła Pani Starosta Elżbieta Wiśniewska, która powitała uczniów, a z okazji Dnia Komisji Narodowej  nauczycielom i pracownikom administracji, złożyła serdeczne życzenia, podkreślając, że zrobi wszystko, aby szkoły w powiecie płońskim funkcjonowały na wysokim poziomie.

W następnej części spotkania pani dyrektor przypomniała pierwszoklasistom tradycje Staszica, podkreślając, co znaczy być uczniem Zespołu Szkół nr 1. Uczniowie przyjęli te słowa z uśmiechem i pamiętając o Dniu Edukacji Narodowej na ręce pani dyrektor Marzanny Szacherskiej złożyli bukiet jesiennych kwiatów, dziękując przy tym wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

W dalszej części przystąpiono do ślubowania. Po wspólnym wykonaniu hymnu, przedstawiciel klas pierwszych odczytał informacje o patronie szkoły- Stanisławie Wawrzyńcu Staszicu i złożono ślubowanie na sztandar szkoły. Po tej uroczystości uczniowie klasy III technikum zadedykowali swój utwór instrumentalny młodszym kolegom.

Druga część spotkania miała miejsce w auli szkolnej i była poświęcona Nauczycielom z okazji ich święta. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunek: p. M. Staniszewskiej i p. M. Lelińskiej- Tobolskiej przygotowali liczne niespodzianki dla swoich pedagogów.

Młodzież obserwowała zmagania dwóch drużyn nauczycieli, którzy wystąpili w turnieju pod hasłem ,,KOCHAM CIĘ SZKOŁO!’’. Oba zespoły wzięły udział w czterech konkurencjach, które wymagały od zawodników umiejętności tanecznych czy znajomości muzycznych przebojów. Uczestnicy turnieju odbyli również swoistą podróż do przeszłości, rozpoznając swoich kolegów na zdjęciach z dzieciństwa i młodości.

Atmosferę dobrej zabawy dopełniły piosenki w wykonaniu uczniów: Filipa Czaickiego (kl. IV TŻ), Michała Kozarzewskiego (kl. I TŻ) i Aleksandry Sienkiewicz (kl. III LW). Po zakończeniu konkursu młodzież jeszcze raz złożyła życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, obdarowując ich własnoręcznie wykonanymi jesiennymi bukietami.

W oprawę uroczystości  zaangażowani byli uczniowie z kl. III TG : Piotr Jaworski, Angelika Majkowska, Patrycja Antoniewska, Miłosz Drwęcki, Rafał Piątkiewicz, ale szczególne podziękowania za przygotowanie oprawy multimedialnej należą się nieocenionemu p.  Markowi Karolakowi, emerytowanemu nauczycielowi, który zawsze służy pomocą nauczycielom i uczniom.

Przygotowały: M. Staniszewska, A. Dobrowolska