Projekty w języku niemieckim - wystawa
Dodane przez aurban dnia Stycznia 29 2013 22:10:56

W dniu 14 stycznia 2013r uczniowie klas pierwszych liceum i technikum zaprezentowali na korytarzu szkolnym wykonane przez siebie projekty w języku niemieckim pod kierunkiem Katarzyny Zalewskiej.

Projekty obejmowały 2 tematy:

•drzewo genealogiczne mojej rodziny
•kartotekę z poznanymi słówkami, zwrotami i gramatyką.

Całe przedsięwzięcie miało na celu utrwalenie materiału leksykalnego i gramatycznego. Pomysłowość uczniów była nieograniczona. Ci, którzy w drzewie genealogicznym nie chcieli umieszczać prywatnych zdjęć członków rodziny, zastąpili je po prostu fotografiami znanych aktorów, czy też bohaterów z filmów. Tak więc w postaci babć, dziadków, wujków, kuzynów, mam, tatusiów, cioć wcieliły się np. Edyta Górniak, Andrzej Piaseczny, Borys Szyc, Katarzyna Cichopek, Batman, Spider-man, Flinstonowie i inni, a kartoteki z poznanym materiałem leksykalnym i gramatycznym przybrały formę albumów, rozkładanek, słowników, kart, domino itp.

Cel przedsięwzięcia został osiągnięty, ponieważ uczniowie wykazali się dużą znajomością słownictwa, zwrotów i gramatyki języka niemieckiego a opisując poszczególnych krewnych, ich upodobania, hobby, wykonywane zawody, miejsce zamieszkania, wiek udowodnili umiejętność budowania poprawnych zdań w języku niemieckim. Mając na uwadze ilość osób oglądających projekty można stwierdzić, że wystawa cieszyła się raczej dużym zainteresowaniem, a twarze znanych aktorów i bohaterów filmowych wprowadziły zwiedzających w świat telewizji i filmu.

Projekty przygotowali następujący uczniowie:

ITMR Szymon Jasiński, Łukasz Mich, Daniel Głowacki, Mateusz Kantorowski

ITIM Rafał Gajewski, Łukasz Żakowski, Emil Szumiła ,Kamil Masłowski, Michał Kowalski, Sebastian Radecki, Michał Ujazdowski, Jakub Olszewski, Konrad Kilian, Tomasz Jonka .

ITF Iza Leleń, Kasia Wojnowska, Martyna Zawłocka

I LWS Agnieszka Śmigrodzka, Justyna Kraśniewska, Hubert Brześkiewicz, Przemek Krysiak ILW, Kacper Kruszewski, Katarzyna Czajkowska.

ITR Sebastian Krynicki,

ITŻ Paulina Pogórska, Anna Dolińska, Kinga Grzeszczak, Barbara Drążkiewicz, Marlena Nowicka,

I TF Aleksandra Pydynowska, Justyna Jakubowska, Justyna Woźniak, Klaudia Ziemowska.

Przygotowała
Katarzyna Zalewska