Uczyli przeciwdziałać przemocy
Dodane przez ezochowska dnia Czerwca 07 2021 15:00:27

Warsztaty szkoleniowe dla uczniów
W dniu 1 czerwca instruktorzy Stowarzyszenia Proobronnego Centrum Edukacji Wataha przeprowadzili warsztaty szkoleniowe dla 400 uczniów ZS nr 1 w Płońsku.
Tematem szkolenia było przeciwdziałanie zagrożeniom ataku przestępczego z użyciem broni palnej lub noża w szkole.
Prowadzący omówili charakterystykę działania "aktywnego zabójcy". Następnie przedstawili algorytm postępowania ucznia w sytuacji ataku strzelca lub nożownika, z jednoczesną prezentacją właściwych zachowań praktycznych.
Uczniowie poznali metody redukcji ryzyka poprzez taktyczne oraz techniczne postępowanie w obliczu ekstremalnego zagrożenia ze strony napastnika uzbrojonego w nóż lub broń palną, a także zostali poinstruowani o właściwym sposobie informowania służb