TERRA – wizyta u dealera maszyn i pojazdów rolniczych
Dodane przez aurban dnia Grudnia 21 2019 22:54:29

TERRA – wizyta u dealera maszyn i pojazdów rolniczych

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Uczniowie mieli kolejną wizytę u dealera maszyn rolniczych. TERRA,  to jeden ze znanych dealerów w Grecji. Oferuje maszyny rolnicze dla gospodarstw rolnych, niezależnie od areału i profilu produkcji. Zajmuje się sprzedażą nowych maszyn.

Młodzież była bardzo zainteresowana sprzętem wystawionym do sprzedaży  i porównywała z dostępnymi markami maszyn rolniczych oferowanymi w Polsce. Prezentowali min. ciągnik półgąsienicowy z pełną amortyzacją.

Uczniowie dowiedzieli się, że bazuje on na technologii znanej z kombajnów zbożowych CLAAS. Innowacją tego sprzętu jest integracja amortyzowanego napędu TERRA TRAC. Ciągniki są bardzo wszechstronne. Mają duży zakres siły uciągu pojazdu i zostaje on zachowany niezależnie od warunków pracy, takich jak wilgotność podłoża czy rzeźba terenu. Zarówno narzędzi ciągnionych, jak i zaczepianych, można używać przy bardzo niskich prędkościach roboczych i z zachowaniem maksymalnej mocy uciągu.

Uczniowie chętnie wsiadali do tych ciągników i sprawdzali, jaki może być komfort pracy.

Przygotowała

Agnieszka Urban