System Figma - praktyki technikum grafiki i poligrafii cyfrowej
Dodane przez aurban dnia Grudnia 18 2019 08:42:14

System Figma - praktyki technikum grafiki i poligrafii cyfrowej

Uczniowie technikum grafiki i poligrafii cyfrowej kontynuują praktyki zawodowe, pracując przy komputerach. Pod okiem profesjonalnych grafików poznawali zasady  pracy i funkcjonowania kolejnych systemów komputerowych, którym był  system Figma.

Jest on wykorzystywany  do projektowania layoutów stron internetowych i aplikacji mobilnych. Charakteryzuje się dużą prostotą i łatwą obsługą, co bardzo podobało się uczniom i szybko opanowali wymagane zasady pracy w tym systemie.  Ogromną zaletą Figmy są funkcje, które tylko i wyłącznie przydatne są przy projektowaniu UX.

Uczniowie zauważyli, że jest on połączeniem możliwości jakie daje Photoshop wraz z narzędziami do edycji elementów wektorowych, szczególnie SVG. Wszystkie najważniejsze opcje dla przyszłych designerów są w jednym miejscu.

Młodzież tworzyła nowe projekty i z wielkim zainteresowaniem kreowała własne strony internetowe, odkrywając pakiety styli, możliwość maskowania tła fotką itp.

Dużym plusem dla Figmy jest możliwość pracy w kilku osobowym zespole nad jednym projektem. Ważna jest więc komunikacja, dobra współpraca i zaangażowanie wszystkich osób, pracujących nad nowym designem, o czym przekonali się uczniowie. Nie krytykujemy żadnych pomysłów, bo każdy może się okazać przydatny na różnych etapach pracy bo liczy się efekt.

Przygotowała

Anna Jackiewicz - Ochidi