Sprawozdanie z realizacji projektu Erasmus+ - rada pedagogiczna 4.02.2020
Dodane przez aurban dnia Lutego 06 2020 22:41:19

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1,

Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 4 lutego 2020 odbyło się posiedzenie rady pedagogicznej za I semestr 2019/20. Analizowano wyniki kwalifikacji klas w poszczególnych pionach szkół w Liceum  Ogólnokształcącym, Technikum Nr 1 oraz w Szkole Branżowej I stopnia.

Jednym z punktów było przedstawienie sprawozdania z realizacji projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Pani Marzanna Szacherska dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  zwróciła uwagę, że projekt Erasmus+ jest wielkim osiągnięciem nauczycieli i uczniów. Włożono dużo pracy w przygotowanie dokumentacji, procedur, regulaminów, przeprowadzenie rekrutacji, przygotowanie uczniów do wyjazdu na zagraniczne praktyki. Równolegle odbywały się imprezy towarzyszące tj. Dzień Grecki, połączony z wręczeniem wręczenia certyfikatów ukończenia szkolenia przygotowawczego i Konkurs Piosenki Greckiej, połączonego z wręczeniem gadżetów Erasmus +. Natomiast pan Stanisław Urban  wicedyrektor szkoły, zwrócił uwagę, że  powrót uczniów do kraju nie wiąże się z zakończeniem realizacji projektu. Prace będą trwać jeszcze przez kilka miesięcy. Podziękowano nauczycielom zaangażowanym w cały proces realizacji projektu, jednocześnie prosząc o dalsze wsparcie i wyrozumiałość.

Zespół projektowy: M.Szacherska, S.Urban, A.Urban, M.Białęcka

Zespól rekrutacyjny: M.Jeżak, M.Muniowska, A.Jackiewicz-Ochidi, M.Zielińska, M.Gołębiowska – Łaska, A.Urban, M Szacherska

Zespół nauczycieli, prowadzących zajęcia przygotowawcze: M.Jeżak, A.Jackiewicz-Ochidi, M.Zielińska, M.Gołębiowska – Łaska, L.Parecka – Łaszczyk, A.Witólska, A.Urban.

Zespół wychowawców, których uczniowie brali udział w mobilności: A.Jackiewicz-Ochidi, E.Borawska, Z.Pawlak, M.Zielińska, M.Mioduszewska, M.Staniszewska, S.Kapuściński, A.Urban.

Zespół opiekunów praktyk zawodowych w Grecji: E.Borawska, L.Parecka-Łaszczyk, A.Jackiewicz-Ochidi, F.Świała, A.Urban, S.Urban.

Zespól nauczycieli, którzy brali udział w przygotowaniu Dnia Greckiego i Konkursu Piosenki Greckiej: E.Borawska, M.Kon, L.Parecka-Łaszczyk, A.Jackiewicz-Ochidi, A.Markowski, A.Urban, S.Urban.

Zespół nauczycieli, którzy zajmowali się tłumaczeniami: P.Gościniak, M.Zielińska-Nosarzewska, A.Urban.

Zespół nauczycieli, którzy wspierali nas od strony informatycznej i technicznej: A.Rykowska, E.Litewka, B.Śmigrodzki, E.Bożychowska, E.Żochowska, S.Kapuściński, A.Markowski, P.Wiśniewski.

Dziękujemy również młodzieży z klasy 3TG, 4TG, 2TMR, 3TMR, 4TMR, 2TŻ, 3TŻ, 4TŻ

za godne reprezentowanie szkoły  i kraju.

Mamy nadzieję, że wyjazd na praktyki za granicę oraz uzyskane certyfikaty wpłynęły na podwyższenie waszych kwalifikacji oraz przyczynią się do znalezienia ciekawej pracy w przyszłości.

Wkrótce spotkamy się na uroczystości rozdania certyfikatów Europass i ECVET. Smile

Przygotowała

Agnieszka Urban