Radosne świętowanie 11 listopada
Dodane przez aurban dnia Listopada 13 2017 18:29:07

W dniu 11 listopada 2017r. uczniowie klas pierwszych i drugich mundurowych wspólnie z Dyrekcją i wychowawcami wzięli udział w powiatowo-miejskich uroczystościach związanych z 99.Rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Radosne świętowanie rozpoczęła Msza Święta w kościele parafii św. M.M. Kolbe. Młodzież naszej szkoły utworzyła szpaler, tworząc niezwykle uroczysty klimat podczas mszy. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali ulicą Kopernika pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie słowo związane ze Świętem Niepodległości skierowali: p. A. Stolpa – Starosta Powiatu Płońskiego, p. A. Pietrasik- Burmistrz Miasta Płońska oraz reprezentanci stronnictw politycznych. ,,Szanujmy naszą wolność i współpracujmy dla dobra naszej małej ojczyzny”- mówili gospodarze płońskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystości obecni byli mieszkańcy Płońska i okolic, dzieci i uczniowie płońskich szkół z biało-czerwonymi kotylionami i chorągiewkami. Pomimo niesprzyjającej aury, nad naszym miastem unosiła się pozytywna atmosfera.

Po zakończonych wystąpieniach delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod niepodległościowym pomnikiem oraz na cmentarzu przy mogile poległych w 1920r. Wartę przy pomnikach pełnili uczniowie klasy II LW.

zobacz zdjęcia...

Opiekunami młodzieży podczas uroczystości byli: p. A. Dobrowolska, p. D. Gut-Pacuszka, p. M. Mucha, p. P. Żochowski.

Opracowała: p. A. Dobrowolska

Zdjęcia: p. M. Szadkowski