Konferencja podsumowująca projekt „ Wspólna Sprawa”
Dodane przez aurban dnia Grudnia 14 2017 07:59:23

7 grudnia 2017 r uczniowie klasy IIIk wraz z wychowawczynią Katarzyną Zalewską  uczestniczyli w konferencji  Podsumowującej projekt „ Wspólna Sprawa”, zorganizowanej przez Lokalną Grupę Działania Przyjazne Mazowsze w Centrum Edukacyjno Konferencyjnym w Płońsku we współpracy z mieszkańcami powiatu płońskiego.

Celem projektu było rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich poprzez realizację różnych inicjatyw propagujących aktywne i twórcze formy spędzania wolnego czasu. W ogłoszonym konkursie grantowym „ABC wspólnego działania” wybrano 10 inicjatyw, które były realizowane od lipca do listopada 2017r przez lokalne grupy nieformalne i stowarzyszenia.

Konferencja była podsumowaniem efektów tych działań i jednocześnie bardzo ciekawym wydarzeniem. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi pomysłami  społeczności lokalnej i przekonać się, że wspólne działania, wspólne chęci, współpraca, wzajemne wspieranie się opłacają się i warto je popularyzować.

zobacz zdjęcia...

Tekst: K. Zalewska