Studniówka 2017
Dodane przez aurban dnia Lutego 26 2017 19:38:03

Zespół Szkół nr 1 w Płońsku 28 stycznia 2017r. rozpoczął w powiecie płońskim czas studniówkowy. Była to 53. Studniówka wychowanków ,,Staszica”.

Uroczystość prowadzili: Natalia Sobczyńska z klasy III LP oraz Radosław Kowalski z klasy III LW. Prowadzący rozpoczęli miły wieczór słowami wiersza Leopolda Staffa: ,,Bo coś w szaleństwach jest z młodości (…) Co jest mądrzejsze od mądrości / I rozumniejsze od rozumu…” Następnie głos oddano p. dyrektor Marzannie Szacherskiej, która powitała zgromadzonych gości: Burmistrza Miasta Płońska, Starostę Powiatu Płońskiego, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i reprezentantów Jednostki Wojskowej z Kazunia, a także ks. dziekana Zbigniewa Sajewskiego. Dyrekcja powitała rodziców, których reprezentowały panie: przewodnicząca Rady Rodziców – Agata Żulewska i Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego- Iwona Rembiewska, a przede wszystkim tych, do których należał ten magiczny wieczór- maturzystów. Pani dyrektor zwróciła się do uczniów klas maturalnych słowami Demokryta: ,, Darem młodości jest piękno i siła”, życząc wszystkim wspaniałej zabawy do białego rana, a potem w maju połamania piór.

Zanim uczniowie odtańczyli tradycyjnego poloneza, w dowód wdzięczności wręczyli gościom, dyrekcji, rodzicom oraz wychowawcom kosze kwiatów. Szczególne podziękowania skierowano do wychowawców: p. Anny Dobrowolskiej- wychowawcy klasy III LW, p. Doroty Gut-Pacuszki- wychowawcy klasy III LP, p. Ewy Makowskiej- wychowawcy klasy IV TI/S, p. Ewy Litewki- wychowawcy klasy IVTR/M oraz p. Agnieszki Kosewskiej- wychowawcy klasy IV TŻ/F.

Część oficjalną zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów: Oliwię Kamińską i Aleksandrę Trzetrzewską z klasy II LW, Patryka Cywińskiego, Adama Bielaka i Przemka Białoskórskiego z klasy III TR, Cezarego Piłkowskiego i Milenę Podlecką z klasy III LP oraz Klaudię Ceglarz i Aleksandrę Piłatowicz z klasy III LW. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego: p. A. Dobrowolskiej i p. D. Gut-Pacuszki, zaprezentowali sylwetki wychowawców klas maturalnych. Przed występem, Aleksandra Piłatowicz, zaznaczyła, że przedstawiając krótki program artystyczny, występujący zwrócili uwagę na najbardziej charakterystyczne cechy osobowości i sposób bycia wychowawców. Dodała: ,,Pamiętajmy, że nauczyciele są tylko ludźmi! Ponadto (…) ,,Prawdziwa cnota krytyk się nie boi”.

Nauczyciele - wychowawcy byli bardzo wzruszeni pokazem zdjęć i miłymi wspomnieniami, które zostały uwiecznione na prezentacji. Następnie po dostojnym polonezie, goście, dyrekcja, nauczyciele i maturzyści, zostali zaproszeni na gorący posiłek, a następnie do walca, który rozpoczął bal.

Miejmy nadzieję, że po udanej nocy studniówkowej, maturzyści pomyślnie zaliczą egzaminy, czego im z całego serca życzymy.

Opracowała: A. Dobrowolska

zobacz zdjęcia...