Rekrutacja i przygotowania do Erasmusa+ - wywiad dla Radia RFM MAXXX
Dodane przez aurban dnia Września 25 2019 07:46:07

Rekrutacja i przygotowania do Erasmusa+ - wywiad dla Radia RFM MAXXX

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

18 września 2019 uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, zakwalifikowani do projektu Erasmus+ „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” udzielili wywiadu Radiu RMF MAXXX na temat rekrutacji, swoich przygotowań i tego, co już robią w ramach projektu.

Filip, Kacper i Karolina już odetchnęli z ulgą, gdyż znaleźli się na liście uczestników. Biorą udział w zajęciach przygotowawczych, angażują się w przygotowanie Dnia Greckiego, chcą jak najlepiej przygotować się do mobilności. Widać było na twarzach młodzieży  entuzjazm, który na pewno będzie miał przełożenie na zakładane efekty działań.

Dyrektor szkoły pani Marzanna Szacherska mówiła o poszukiwaniu nowoczesnych metod, narzędzi, technik i partnerów związanych z branżą zawodową, czyli o tym co znalazło się u podstaw wnioskowania o środki zewnętrzne w ramach Mobilności osób uczących. Szkoła chce podnosić kwalifikacje i kompetencje zawodowe uczniów i nauczycieli, rozwijać kluczowe kompetencje społeczne i kulturowe u uczniów, zwiększać ich motywację do nauki i osobistego rozwoju. Dyrektor mówiła o chęci zwiększenia atrakcyjności szkolenia branżowego oraz nadania placówce europejskiego wymiaru. Projekt ma również za zadanie wyrównywać edukacyjne szanse uczniów.

Posłuchajcie, o czym z panem Kamilem Puternickim rozmawiali  uczniowie i pani dyrektor.