Dzień Otwarty na WAT
Dodane przez aurban dnia Marca 26 2018 21:42:26

W dniu 24.03.2018r., w ramach realizowanego w ZS nr 1 Tygodnia Nauki klasy wojskowe (III LW, II LW, I LW) wraz z wychowawcami Anną Dobrowolską i Małgorzatą Zielińską – Nosarzewską wybrały się do Warszawy na Dzień Otwarty w Wojskowej Akademii Technicznej.

Uczniowie uczestniczyli w oficjalnym otwarciu Dnia Otwartego i prezentacji oferty edukacyjnej oraz zasad rekrutacji na studia w Wojskowej Akademii Technicznej na rok akademicki 2018/2019 i prezentacji charakterystycznych cech z dnia codziennego studenta cywilnego i wojskowego w Akademii.

Prezentację prowadzili:  prorektor ds. kształcenia, prorektor ds. wojskowych, studenci. Oficjalne otwarcie odbywało się w sali kinowej klubu WAT, gdzie prezentowano również kierunki kształcenia w uczelni; można było zapoznać się z ofertą edukacyjną, porozmawiać z wykładowcami i studentami; obejrzeć wyposażenie i sprzęt.

Następnie w zorganizowanych grupach uczniowie udali się na teren kampusu, gdzie mieli mozliwość uczestniczenia w spotkaniach informacyjnych na wydziałach oraz brali udział w pokazie sprzętu i techniki wojskowej. Ostatnim elementem Dnia Otwartego był poczęstunek, czyli wojskowa grochówka.

Uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku aktywnie uczestniczyli w Dniu Otwartym w Wojskowej Akademii Technicznej, młodzież z klasy trzeciej uzyskiwala informacje o kierunkach kształcenia i zasadach rekrutacji rozmawiając z wykładowcami i studentami; wielu naszych uczniów zaintersowalo się ofertą edukacyjną WAT i postanowiło rozważyć ubieganie się o przyjęcie na studia w tej własnie uczelni.

Wszystkim zainteresowanym uczniom życzymy powodzenia na maturze i podczas rekrutacji.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Małgorzata Zielińska-Nosarzewska