Konferencja w MODR "Poświętne"
Dodane przez ezochowska dnia Stycznia 30 2020 13:04:16

Konferencja w MODR "Poświętne"

W dniu 29 stycznia 2020 roku uczniowie klas I rg oraz II r wraz z opiekunami p. Edytą Kunkowską i p. Adrianem Daleckim uczestniczyli w konferencji szkoleniowej w MODR "Poświętne" na temat: "Zwalczanie bakteriozy pierścieniowej ziemniaka. Program dla polskiego ziemniaka". Uczniowie mieli okazję wysłuchać  interesujących wykładów dotyczących nowinek w zakresie zwalczania chorób i chwastów w uprawach ziemniaka oraz sposobów hodowli nowych odmian ziemniaka  i produkcji kwalifikowanego materiału sadzeniakowego. Wykład wygłosili  przedstawiciele  Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego - Radzików O/Jadwisin, firmy Syngenta Polska oraz Pomorsko Mazurskiej Hodowli  Ziemniaka w Strzekęcinie. Każdy z uczestników otrzymał materiały szkoleniowe: ulotki informacyjne, katalogi, foldery.

tekst: Edyta Kunkowska