Staszic na miarę czasów
Dodane przez aurban dnia Marca 12 2018 22:12:01

W dniach od 19-23 marca 2018r. w Zespole Szkól nr 1 w Płońsku odbędzie się tydzień nauki pod hasłem: „Staszic na miarę czasów”. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie nauki wśród młodzieży i pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej dalszej drogi kształcenia.

Do współpracy zaproszono:

- UWM w Olsztynie wydziały: Wydział Nauk Technicznych, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa,

- PWSZ Ciechanów,

- PWSZ Płock, UTH – oddział zamiejscowy w Płońsku,

- Politechnikę Warszawską z Filią w Płocku,

- SGGW w Warszawie.

Wśród wykładów i zajęć warsztatowych znajdą się: pokazy chemiczne, warsztaty kryminalistyczne, a także wykłady autorskie, np.: Bezpieczeństwo eksploatacji maszyn, konstrukcje maszyn z wykorzystaniem grafiki komputerowej, automatyka i robotyka. Zajęcia przewidziane są dla każdej klasy liceum i technikum oraz dla dwóch klas szkoły branżowej.

Różnorodność zaproponowanych wykładów i zajęć z pewnością spowoduje, że każdy z uczniów, nie tylko ze szkoły ponadgimnazjalnej, będzie mógł znaleźć interesujący go temat.

Zapraszamy!