Języki Obce - Dzień Otwarty w ZS Nr 1 w Płońsku – 20.04.13
Dodane przez aurban dnia Maja 02 2013 09:17:19

W dniu 20.04.2013 r. drzwi do naszej szkoły były otwarte dla gimnazjalistów i ich rodziców. Przy wejściu młodzież otrzymywała materiały informacyjne o proponowanych kierunkach kształcenia.

W naszej szkole masz możliwość nauki trzech języków obcych:
- języka angielskiego,
- języka niemieckiego,
- języka rosyjskiego.

W klasach mundurowych oraz w technikum uczysz się dwóch wybranych języków obcych:
- jednego wybranego języka uczysz się większym wymiarze godzin przygotowując się do matury,
- drugiego języka obcego uczysz się na poziomie podstawowym.

W klasach ZSZ uczysz się jednego wybranego języka.

W klasach technikum oraz ZSZ jest także dodatkowy język obcy zawodowy, na którym uczysz się podstawowego słownictwa niezbędnego w przyszłym wykonywanym zawodzie, zgodnie z wybranym kierunkiem.

Języki obce zaprezentowały się w następujących salach;

- Język rosyjski w sali 12 E. Kraszewska oraz A. Chylińska zaprezentowały, podręczniki i inne pomoce niezbędne do nauki języka,

- Język niemiecki w sali 17 - nauczyciele K. Zalewska oraz T. Dobrzyński wspomagały uczennice, które prezentowały stroje ludowe Bawarii; B. Drążkiewicz i A. Dolińska z 1TŻ, K. Ernest Z 2TF, A. Palczewska 2TI, M. Michalak 2TF. Z Niemiec przybyły także dwa Czerwone Kapturki z bajki Braci Grimm – W. Lukowska 2 TŻ oraz M. Zablicka 1TF. Wszystko odbywało się przy muzyce Bacha, Wagnera, Betowena oraz innych znanych muzyków. Co się działo można zobaczyć w galerii zdjęć. Uczniowie byli zachęcani do próbowania ciastek według przepisów kuchni niemieckiej.

- Język angielski w Sali D - M. Jeżak pokazała jedną z sal języka angielskiego niezbędne pomoce dydaktyczne oraz rozdawała ulotki informacyjne o podręcznikach.

Jeśli interesuje cię zabawa w teatr i masz zdolności aktorskie zapraszamy do wstąpienia do naszej Grupy Teatralnej Języka Angielskiego A&A, która zaprezentowała się gimnazjalistom tydzień wcześniej w dniu 12.04.2013 w sali teatralnej w podziemiach kościoła. W tym roku młodzież 6 -krotnie wystawiła spektakl Cinderella Today. Opiekę sprawują A. Jackiewicz – Ochidi oraz A. Urban. Przy współpracy z SK PCK Grupa ta wystawiła także 2 spektakle charytatywnie. Koordynatorkami akcji były także: A. Nowakowska - nauczycielka j. rosyjskiego, M. Zielińska – Nosarzewska - nauczycielka j. angielskiego. Nabór na kolejny rok szkolny już we wrześniu. Pokaż się z dobrej strony i pochwal się znajomością angielskiego być może wystąpisz w najbliższym spektaklu. Zachęcamy do odwiedzenia facebooka.

Organizujemy także konkursy i wycieczki na spektakle w językach obcych by szlifować język do matury.

Mamy wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli, którzy są egzaminatorami OKE.

Z nami na pewno zdasz egzamin maturalny z języka obcego.

ŻYCZYMY POWODZENIA NA EGZAMINACH GIMNAZJALNYCH

ZAPRASZAMY DO NASZEJ JEDYNKI.

Przygotowała

Agnieszka Urban