Dodane przez magda-orlik dnia Kwietnia 07 2019 17:16:23

6 kwietnia 2019 roku odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku. Dla uczestników przygotowano nie tylko informacje o ofercie edukacyjnej szkoły, ale także pokazy m.in. tańca towarzyskiego, musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych. Klasy gastronomiczne przygotowały pokaz przyrządzania koktajli i zdrowych przekąsek, a uczniowie z klasy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej prezentowali swoje umiejętności graficzne oraz retuszu fotografii.
W obchody Dnia Otwartego zaangażowały się instytucje na co dzień współpracujące ze szkołą: II Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu oraz Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, którzy zaprezentowali wyposażenie i umundurowanie specjalne jak również pokaz taktyk antyterrorystycznych, sztuk walki, tresury psa służbowego.
Podczas obchodów Dnia Otwartego młodzież zainteresowana nauką z Zespole Szkół nr 1 uzyskała możliwość spotkania z przedstawicielami różnych zakładów pracy zainteresowanych zatrudnieniem absolwentów techników i szkoły branżowej m.in. FABA S.A., ELANDERS Sp. zo.o., AMP LOGISTYKA, AUTOPOL- MICHALSKI MOTORS, INTERCARS S.A., Reckitt Benckiser.
Przewidziano również konsultacje z doradcami zawodowymi. Młodzież mogła wypełnić on-line test umożliwiający określenie predyspozycji zawodowych.
Uczestnikom Dnia Otwartego udostępnione zostały do zwiedzania pracownie w Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie odbywają się zajęcia praktycznej nauki zawodu- m.in. pracownia kontroli pojazdów, mechatroniczna, gastronomiczna i inne.
Dodatkową atrakcją była możliwość uczestnictwa w zajęciach na placu manewrowym dla samochodów osobowych i ciągników.