Wycieczka klasy I LP
Dodane przez morlik dnia Marca 04 2017 21:58:34

27 lutego 2016r klasa I LP uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, której celem było wzmocnienie więzi klasowych oraz pogłębienie wiedzy na temat historii Żydów Polskich.

Pierwszym celem wyjazdu było ROOM ESCAPE- wyjątkowe miejsce pozwalające na wzmocnienie więzi klasowych, doskonalenie umiejętności pracy w grupie i kreatywnego myślenia. Uczniowie w grupach 5-6 osobowych zamienili się na pewien czas w graczy, którzy mieli do rozwiązania konkretne zadanie. Zabawa w tajemniczych pokojach była satysfakcjonująca i przyniosła wiele niezapomnianych i pozytywnych wrażeń.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich. Uczniowie wzięli udział w uroczystościach związanych z wyjątkowym dla tego narodu wydarzeniu- rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Potem zwiedzaliśmy wystawę  poświęconą historii i tradycjom narodu żydowskiego - współżyjącego z Polakami w ciągu kilku wieków. Na koniec  uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Szaleństwo nienawiści", czyli o antysemityzmie Europy lat 30.Wyjazd dostarczył  wszystkim uczestnikom wielu wrażeń.

Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki historii: Małgorzata Mucha i Anna Gizińska.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Małgorzata Mucha