Przedsmak wojska
Dodane przez aurban dnia Lutego 26 2017 19:41:04

W dniu 01.02.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku z przedstawicielem WKU Ciechanów- kapitanem Marcinem Dominiakiem.

Celem spotkania było przybliżenie uczniom spraw związanych z organizacją obrony terytorialnej. Zaprezentowano podstawowe funkcje organizacji służby obrony, zasady powołania, a także tematykę zajęć z zakresu wojskowości. Następnie omówiono zasady rekrutacji do wyższych szkół wojskowych i sposób organizacji poboru w 2017 roku.

Młodzież z klas mundurowych była żywo zainteresowana zaprezentowanymi propozycjami. Maturzyści, którzy wiążą swoją przyszłość z wojskiem, zostali po prelekcji z kpt Dominiakiem, by udzielił im odpowiedzi na pytania związane z rekrutacją i służbą w wojsku.

Przygotowała: Nina Żulewska- klasa III LW