Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Dodane przez aurban dnia Września 04 2017 20:43:12

Dnia 04.09.2017r. o godzinie 9.00 młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, po wakacyjnej przerwie, usłyszała pierwszy dzwonek. Uroczystość inaugurującą nowy rok szkolny prowadzili wicedyrektorzy: dla liceum i wszystkich klas pierwszych - p. A. Rykowska, dla technikum - p. S. Urban, dla szkoły zawodowej - p. E. Prusak.

Uczniowie zostali powitani dźwiękami i słowami piosenki Josha Grobana ,,Brave”. Pani wicedyrektor zacytowała polskie tłumaczenie pierwszej zwrotki melancholijnego utworu: “obudź się, obudź się, słońce nie może czekać zbyt długo dosięgnij, dosięgnij go zanim zniknie”…, dodając, że jest to miłe przebudzenie po wakacyjnej przerwie. Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców uczniów klas pierwszych i oddała głos pani dyrektor Marzannie Szacherskiej.

Ciepłe słowo do młodzieży skierowali także: pan Paweł Dychto- Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Płońsku oraz ks. Andrzej Żywiałowski reprezentujący ks. kan. Zbigniewa Sajewskiego - proboszcza parafii św. M. Kolbe.

Następnie wszyscy zebrani minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych podczas wakacji wieloletnich pracowników ZS nr 1 w Płońsku - pana Edwarda Kowalskiego oraz emerytowanego nauczyciela pana Józefa Krawczyka.

Po zakończonej części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania organizacyjne.

Rok szkolny 2017/18 został zainaugurowany!

zobacz zdjęcia...

zobacz zdjęcia na FB