Targi Gastronomiczne ,,Warsaw Gasrto Show”
Dodane przez aurban dnia Listopada 01 2016 15:46:56

Dnia 27.10 2016 r. uczniowie klas: II k, III k i II TŻ Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku wzięli udział w Targach Gastronomicznych Warsaw Gasrto Show,  które odbywały się w Międzynarodowym Centrum Targowo- Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy. Opiekunami grupy były panie: Ewa Borawska Monika Kon, Agnieszka Pachla, Dagmara Kawczyńska.

Ptak Warsaw Expo to jedno z ważniejszych wydarzeń w Polsce dedykowanych branży gastronomicznej i hotelarskiej. Celem uczestnictwa w Targach było zaprezentowanie uczniom ekspozycji targowej w zakresie wyposażenia oraz innowacyjnych rozwiązań dla branży gastronomicznej, jak również pokazanie szerokiej oferty produktów spożywczych.

W ramach Targów odbyły się pokazy i szkolenia pozwalające uczniom na aktywne uczestnictwo w seminariach. Wśród nich poruszono następujące tematy: ,,Żywienie w placówkach oświatowych”, ,,Techniki kulinarne a jakość potraw w stołówkach szkolnych”, ,,Technika i technologia gastronomiczna”. Poza tym młodzież brała udział w pokazie baristycznym i pokazie sztuki barmańskiej oraz licznych konkursach kulinarnych. Pobyt na Targach uatrakcyjnił pokaz rozbioru tuńczyka błękitnopłetwego oraz prezentacja potraw
z baraniny.

Targi Gastronomiczne to najważniejsze spotkania w Warszawie poświęcone sektorowi spożywczemu– od produkcji aż po wyrób końcowy i jego sprzedaż. Młodzież wróciła pełna wrażeń, pytając o kolejne wyjazdy na spotkania miłośników gastronomii.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Monika Kon