Wychowanie patriotyczne w klasach mundurowych
Dodane przez aurban dnia Września 15 2016 20:30:51

"Każdy z Was, młodzi przyjaciele,

znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.

Jakiś obowiązek, powinność,

od której nie można się uchylić…”

św. Jan Paweł II

15 września 2016 r., po raz pierwszy w tym roku szkolnym, uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku uczestniczyli we Mszy Świętej za Ojczyznę. W tym miesiącu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II LW wraz z pocztem sztandarowym. Młodzież była pod opieką wychowawcy – p. M. Zielińskiej – Nosarzewskiej i p. płk G. Kopra.

Uczniowie utworzyli w kościele szpaler, godnie reprezentując szkołę. Następnie wysłuchali homilii skierowanej głównie do dzieci i młodzieży, nawiązującej do życia i wspomnień o Św. Stanisławie Kostce.  Wspomniano również o roli młodych ludzi i ich odpowiedzialności za losy ojczyzny.

Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz Z. Sajewski podziękował klasom mundurowym ZS nr 1 w Płońsku za systematyczne uczestnictwo we mszach patriotycznych, które nadaje odpowiednią rangę wydarzeniu.

zobacz zdjęcia...

Informacje i zdjęcia: p. M. Zielińska – Nosarzewska