15 litrów krwi dla Zuzi !!!
Dodane przez aurban dnia Lutego 16 2017 12:30:29

W środę 8 lutego, na terenie naszej szkoły zorganizowana została akcja oddawania krwi dla 6-letniej Zuzi Piekarskiej,  która cierpi na białaczkę. Mała Zuzia trafiła do Szpitala w listopadzie ubiegłego roku z wysoką gorączką, wkrótce okazało się, że to białaczka. Dziewczynce przetoczono krew, ale to nie pomogło. Zuzia dziś jest po chemioterapii, ale i ten zabieg organizm odrzucił. Potrzebna jest olbrzymia ilość krwi każdej grupy.

Akcję zorganizował Pan Sławomir Jarosławski, który postarał się o przyjazd specjalistycznego ambulansu do poboru krwi. Uczniowie naszej Szkoły bez wahania wyrazili chęć pomocy dziewczynce. Zarejestrowało się ponad 40 osób a ostatecznie krew oddało 35 uczniów co dało w sumie ponad 15 litrów krwi!!!

Wszystkim ofiarodawcom cząstki siebie w ratowaniu ludzkiego życia, które jeszcze nie rozkwitło -  z całego serca dziękujemy. Smile

zobacz zdjęcia...

Przygotował