XV Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
Dodane przez aurban dnia Marca 25 2018 12:57:40

W dniu 14 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 3 w Płocku odbył się półfinał XV edycji Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi przyszłością Europy” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Celem głównym konkursu jest kształtowanie postaw otwartości na integrację rozumianą jako uznanie dla różnorodności w jedności, poznanie europejskiego dziedzictwa jako jednego z najistotniejszych czynników tworzenia się Zjednoczonej Europy, rozbudzenie u młodzieży polskiej zainteresowania problematyką europejską oraz rozwijanie wiedzy na temat miejsca Polski w procesie integracji europejskiej.

Konkurs jest kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Mazowsza Północnego i Kujaw. Troje uczniów z klasy II TŻ: Weronika Wasiak, Natalia Ziółkowska i Filip Czaicki, wzięło udział w międzyszkolnym etapie konkursu pod opieką nauczyciela wiedzy o społeczeństwie – p. Anny Fijałkowskiej.

Ten etap zakończył się sukcesem Filipa Czaickiego, który z czwartą lokatą zakwalifikował się do finału konkursu.

Gratulujemy!