VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o św. M. Kolbe
Dodane przez aurban dnia Grudnia 17 2013 20:11:53

W dniu 4.12.2013 r. odbył się szkolny etap VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe.

W etapie tym wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły:

KL.III LW
1. Bileński Konrad
2. Chocholska Izabela
3. Gwiazda Adrian
4. Kiszelewska Ewa
5. Lewandowski Piotr
6. Piekut Łukasz
7. Zabrodzka Kamila
8. Zawistowska Katarzyna
9. Zmijewska Sylwia
10. Żołądek Zbigniew

KL. IV TM/S
1. Sobański Kamil
2. Karwowski Mateusz

Do etapu diecezjalnego zakwalifikowała się trójka uczniów z kl. III LW: Katarzyna Zawistowska, Ewa Kiszelewska i Adrian Gwiazda.

Celem olimpiady jest głębsze poznanie życia św. Maksymiliana Kolbe. Człowieka, którego życie było naznaczone miłością i cierpieniem. Głęboka miłość do Chrystusa spowodowała, że św. Maksymilian złożył dar ze swojego życia ratując w ten sposób życie bliźniego. Jest dla nas wzorem w jaki sposób realizować Słowa Ewangelii w codziennym życiu. Pokazuje, że kochając Boga nie można nie kochać człowieka, że tylko miłość potrafi wynieść nas na wyżyny człowieczeństwa.

W II etapie uczniowie będą walczyć o zakwalifikowanie się do etapu ogólnopolskiego, którego finał odbędzie się w Siedlcach. W ramach przygotowania uczniowie będą zgłębiać duchowość św. Maksymiliana oraz zapoznają się szerzej z Ewangelią wg św. Mateusza.

Do Olimpiady przygotował i przewodniczącym komisji był ks. Andrzej Żywiałowski,
członkami komisji byli: ks. Łukasz Turbak i mgr Mieczysław Szadkowski.

Dziękujemy młodzieży za udział.

Życzymy powodzenia na kolejnym etapie olimpiady.