,,Młodzi przyszłością Europy’’ - XV Międzypowiatowy Konkurs o Unii Europejskiej
Dodane przez aurban dnia Kwietnia 16 2018 20:19:52

W dniu 12 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukaszewicza w Płocku odbył się XV Międzypowiatowy Konkurs o Unii Europejskiej pod hasłem Młodzi przyszłością Europy. W finale konkursu wzięło udział 13 uczniów z siedmiu szkół. Uczniowie z ZS nr 1 po raz pierwszy reprezentowali naszą szkołę z imponującym wynikiem, ponieważ Filip Czaicki z klasy II TŻ został jego finalistą, zajmując szóste miejsce. Opiekunem merytorycznym Filipa  była p. Anna Fijałkowska.

Wśród zaproszonych gości w czasie ostatniego etapu byli: pani Katarzyna Majewska-zastępca dyrektora Delegatury MKO w Płocku i pan Bartłomiej Balcerzak- członek Biura Parlamentu Europejskiego. Całość prowadziła Pani Barbara Kozera- dyrektor szkoły, która przywitała gości, uczniów, ich opiekunów oraz dyrektorów szkół siedmiu szkół średnich, których reprezentanci brali udział w konkursie.

W oczekiwaniu na wyniki zaproszeni goście oraz opiekunowie mogli wysłuchać wykładu p. B. Balcerzaka, który zapoznał uczestników z ciekawostkami dotyczącymi pracy Parlamentu Europejskiego. Dodatkowo uczennice szkoły zaprezentowały piosenki w języku polskim i angielskim. Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną, będącą formą sprawozdania z udziału w programie Comenius w latach 2011-13 oraz Erazmus+ w latach 2013-2015.

Po sprawdzeniu prac uczniów członkowie komisji konkursowej ogłosili wyniki. Zwycięzcom wręczono cenne nagrody. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne. Miłym akcentem był tort dla wszystkich obecnych z okazji 15-urodzin konkursu o Unii Europejskiej.

Na uroczystości byli obecni p. Agnieszka Urban – wychowawca klasy IITŻ oraz p. Stanisław Urban wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku.

Przygotowała

Agnieszka Urban