Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14
Dodane przez aurban dnia Września 08 2013 18:39:40

W dniu 2 września 2013 roku odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014, w której wzięli udział nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście:

1.Starosta Powiatu Płońskiego – p. Mączewski,
2.Komendant Powiatowej Policji w Płońsku – p. Dariusz Sady,
3. Zastępca Komendanta PSP w Płońsku - p. Andrzej Głowacki
4. Dyrektora działu personalnego w firmie Reckitt Benckiser - p. Iwonę Ostapowską.

W tym roku ponad 1200 uczniów rozpoczyna naukę w naszej szkole i ponad 340 uczniów w klasach pierwszych. Największym powodzeniem cieszyły się klasy mundurowe. Mamy nadzieję, że uczniowie tych klas będą zadowoleni ze swojego wyboru.

Pan starosta pogratulował przedłużenia kadencji o kolejne 5 lat dyrektorowi szkoły ZS Nr 1 p. Z. Aleksandrowiczowi, zastępcy dyrektora p. E. Prusaka oraz nowej nominacji na zastępcę dyrektora p. P. Jakubiakowi byłemu absolwentowi szkoły. O kolejne 5 lat przedłużono także kadencję kierownik internatu p. J. Koseli. Podziękował także za 35 lat pracy zastępcy dyrektora p. A. Stawskiej, która przeszła na emeryturę.

Na uroczystości gościliśmy także dyrektora działu personalnego w firmie Reckitt Benckiser p. I. Ostapowską w związku z rozpoczęciem praktyk zawodowych w tym zakładzie pracy. Raz w tygodniu uczniowie z klasy o zawodzie technik mechatronik będą odbywali tam praktyki a w marcu 2014, odbędzie się miesięczna praktyka. Jest to ogromna szansa dla uczniów, którzy będą zdobywali doświadczenie zawodowe z możliwością zatrudnienia w przyszłości po ukończeniu szkoły i zdaniu wszystkich egzaminów zawodowych.

Następnie wychowawcy klas spotkali się z uczniami swoich klas.

Wszystkim życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

Przygotowała:
Agnieszka Urban